ХИЛЯДИ ИЗБРАХА ДА ОТБЕЛЕЖАТ 3 МАРТ В НАЦИОНАЛНИЯ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ

03.03.2017 г.

Над 18 893 души избраха да отбележат 3 март в Националния военноисторически музей, където само в днешния ден бе изложено знамето на Стилияна Параскевова. Създадено за българските доброволци в Руско-турската война и макар не връчено на Българското опълчение, то е белязано със знака на историята да бъде първообраз на националния трибагреник. Почитта, оказана му днес, е почит не само към българите, участвали в Руско-турската война, но и към усилията на поколения българи за свободата на България.

Много младежи, родители, баби и дядовци със своите деца посетиха музея, за да видят една реликва на 140 години, която въплъщава свободолюбивия дух и порива към независимост. С празнично настроение и вълнение множеството не пропусна да си направи снимка пред тази светиня, която преплита в себе си историческото минало на българския народ и неговото бъдеще.

Националният военноисторически музей благодари на целия екип на Българската национална телевизия за партньорството в името на каузата за съхраняване на националната идентичност и популяризирането на българското културно-историческо наследство.