ИЗЛОЖБАТА „МУЗЕЯТ – НЕОЧАКВАН, ОТВОРЕН, СПОДЕЛЕН“ ВЕЧЕ ЧАСТ ОТ КУЛТУРНАТА ПРОГРАМА НА СТАРАТА СТОЛИЦА

24.07.2019 г.

На 24 юли в Музей „Нова и най-нова история“ във Велико Търново беше открита изложбата „Музеят – неочакван, отворен, споделен“. В присъствието на представители на музейната гилдия, жители и гости на старопрестолния град зам.-директорът на Националния военноисторически музей Калина Хинкова изтъкна, че това е една нестандартна изложба, която разчупва стереотипите и излиза от клишето на стандартното и понякога монотонно представяне на културно-историческото наследство. „Заедно с колегите от Велико Търново избрахме едни от най-изненадващите и любопитни експонати и показахме как към всеки един от тях може да се погледне от различна гледна точка. Така преобръщайки парадигмата за музея няма да видите една история, илюстрирана с много експонати, а как с един експонат могат да бъдат разказани много любопитни, понякога забавни истории“. Калина Хинкова изрази благодарност към целия екип на Регионален исторически музей – Велико Търново, за професионализма и оперативността при подготовката и реализирането на тази изложба. Изложбата "Музеят – неочакван, отворен, споделен" може да бъде разгледана във Велико Търново до 10 август, след което ще бъде експонирана във Варна и София.