СЛЕДИТЕ НА МИНАЛОТО ОЖИВЯВАТ В ДАРИТЕЛСКА ИЗЛОЖБА НА НАЦИОНАЛНИЯ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ

23.01.2020 г.

Десетки наследници на емблематични за българската история личности и любители на историята се събраха на откриването на изложбата „Памет за бъдещето“ в Националния военноисторически музей. Тя поставя началото на културната програма на музея за тази година и представя най-любопитните артефакти, получени като дарения през 2019 г.

В своите приветствени слова директорът на музея доц. д-р Соня Пенкова изтъкна изключителната значимост на дарителския жест, защото разделяйки се с частицата от семейната си история се помага за обогатяването на големия разказ за националната история. От името на институцията тя благодари на всички, с помощта на които съхраняваме историческата памет за бъдещите поколения.

В знак на признателност към дарителите на музея, към тяхната осъзната потребност заедно да съхраним общата ни история всички те получиха специални грамоти и билет за целогодишен безплатен достъп до Националния военноисторически музей и неговите филиали.

Изложбата може да бъде разгледана до 23 февруари.