УЧЕНИЦИ СЪЗДАДОХА ВИРТУАЛНА ИНТЕРАКТИВНА ИЗЛОЖБА „МОИТЕ ПРЕДЦИ НА ВОЙНА“

21.05.2018 г.

В Нощта на музеите – 19 май 2018 г., беше открита виртуалната интерактивна изложба „Моите предци на война“. Тя е създадена от ученици и екип на Националния военноисторически музей, а в нея са представени вълнуващи лични родови истории от Втората световна война.

Изложбата е част от едноименен проект* и представя бойните действия и живота по време на световния конфликт през призмата на собствената родова история на учениците от столичните училища – Първа английска езикова гимназия, 31 СУЧЕМ „Иван Вазов“, 73 СУ „Владислав Граматик“ и 97 СУ „Братя Миладинови“. В нея успешно са съчетани аудио и визуални техники за представяне на историческите факти и богатия фотографски материал.

„Моите предци на война“ може да бъде видяна в Националния военноисторически музей до края на месец юли, а виртуално може да бъде разгледана тук.

В проекта Моите предци на война '2018 участие взеха:

Анна Момчилова, 97 СУ „Братя Миладинови“
Георги Петков, 97 СУ „Братя Миладинови“
Емилия Ангелова, 97 СУ „Братя Миладинови“
Иван Белишки, 73 СУ „Владислав Граматик“
Магдалена Маркова, 97 СУ „Братя Миладинови“
Маргарита Ралова, Първа английска езикова гимназия
Радостин Павлов, 97 СУ „Братя Миладинови“
Стефано Портаров, 97 СУ „Братя Миладинови“
Теодор Ковачев, 31 СУЧЕМ „Иван Вазов“

* Проектът „Моите предци на война“ стартира през 2016 г. с идеята ученици с помощта на музейни експерти да създадат изложба, в която да представят тежките последици от войната, премерени през личната съдбата на техните семейства.