С РАЗГОВОР ЗА ИДОЛА И ЧОВЕКА ЛЕВСКИ НАЦИОНАЛНИЯТ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ ОТБЕЛЯЗА 144-АТА ГОДИШНИНА ОТ СМЪРТТА НА АПОСТОЛА

19.02.2017 г.

Националният военноисторически музей отбеляза 144-ата годишнина от смъртта на Васил Левски с дебат на тема „Полезно ли е за България идеализирането на Левски?“. Многобройната публика бе провокирана да заеме позиция от екипите дебатьори, но най-вече да говори за делото на Левски, за идеалите, които той е следвал в живота си, и начинът, по който те се отразяват днес, в нашето съвремие и откликват във всеки един от нас.

Наградата получи Грациела Щерева – студент по Начална и предучилищна педагогика в Софийски университет, за нейния въпрос дали Левски би желал да бъде идеализиран.

Националният военноисторически музей благодари на Асоциация дебати, на дебатьорите в двата отбора: Румяна Пенева, Николай Ангелов, Ива Дойчинова, Велина Пенчева, Траян Косев и Симеон Колев, както и на цялата публика, която прояви изключителна активност.