ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ, СВЪРЗАНА С ПОСЕЩЕНИЕТО НА НАЦИОНАЛНИЯ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ

10.03.2020 г.

В съответствие със спазване на препоръките на Министерство на здравеопазването и Световната здравна организация и в изпълнение на Заповед РД-01-117 от 08.03.2020 г. на министъра на здравеопазването Националният военноисторически музей предприема следните превантивни действия във връзка с ограничаване разпространението на COVID-19:

• Преустановява организирането на събития, които предполагат събирането на групи хора;
  • Спира провеждането на беседи за групи, както и на всякакви мероприятия с участието на деца и ученици;
  • Спира провеждането на образователни програми;
  • Няма да се приемат групови посещения, а само индивидуални. При струпване на повече хора, те ще бъдат допускани до вътрешната експозиция на Музея поетапно и при спазване на безопасно разстояние между посетителите;
  • Няма да се допускат посетители със симптоми на вирусни заболявания като кашлица, кихане и видимо недобро здравословно състояние.

Ограниченията важат за посещенията в Националния военноисторически музей в София и неговите филиали – Военноморския музей и Парк-музей на бойната дружба – 1444 г. „Владислав Варненчик“ във Варна и Музея на авиацията в Крумово.