ПОКЛОН ПРЕД ПАМЕТТА НА ЗАГИНАЛИТЕ ЗА БЪЛГАРИЯ!

04.11.2017 г.

На Архангелова задушница във Военния мавзолей-костница Негово Преосвещенство Тивериополският епископ Тихон отслужи панихида в памет на офицерите и войниците от редовете на Българската армия, дали живота си за родината.

На ритуала присъстваха президентът и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили Румен Радев, министърът на отбраната Красимир Каракачанов, началникът на отбраната генерал-лейтенант Андрей Боцев, командирите на Сухопътните войски и Военновъздушните сили генерал-майор Михаил Попов и генерал-майор Цанко Стойков, председателят на Комисията по отбрана в Народното събрание Константин Попов, висши офицери, военни аташета, военнослужещи, представители на военнопатриотичните съюзи и граждани.

В знак на почит и уважение към загиналите при изпълнение на воинския си дълг бяха поднесени венец и цветя от името на Националния военноисторически музей.