С ПАНИХИДА И ВОЕННИ ПОЧЕСТИ НА АРХАНГЕЛОВА ЗАДУШНИЦА БЕШЕ ПОЧЕТЕНА ПАМЕТТА НА ЗАГИНАЛИТЕ ЗА ОТЕЧЕСТВОТО БЪЛГАРСКИ ВОИНИ

04.11.2019 г.

С панихида и военни почести на Архангелова задушница във Военния мавзолей-костница беше почетена паметта на героите, загинали за национално освобождение и обединение, в операции по поддържане на мира и при изпълнение на воинския дълг в мирно време.

Богослужението за Задушница бе оглавено от Негово Преосвещенство Белоградчишкият епископ Поликарп.

На ритуала присъстваха президентът и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили Румен Радев, министърът на отбраната Красимир Каракачанов, началникът на отбраната генерал Андрей Боцев, заместник-началниците на отбраната – вицеадмирал Емил Ефтимов и генерал-лейтенант Димитър Илиев, командващият на Съвместното командване на силите генерал-лейтенант Любчо Тодоров, командирите на Сухопътните войски и Военновъздушните сили генерал-майор Михаил Попов и генерал-майор Цанко Стойков, народни представители, военни аташета, представители на политическото и военното ръководство на Министерството на отбраната, висши офицери и военнослужещи, представители на военно-патриотичните съюзи и организации, ветерани и граждани.

В знак на преклонение и уважение към загиналите при изпълнение на воинския си дълг бяха поднесени венец и цветя от името на Националния военноисторически музей.

ПОКЛОН ПРЕД ПАМЕТТА НА ЗАГИНАЛИТЕ ЗА БЪЛГАРИЯ!